Podpora

Konzultace - škola, internet, telefon
Seminář AF
Kroužek BK - učebna F, PU2 - IVT nebo laboratoř F
Termín na 2.pololetí 2020 bude upřesněn.
Kdy máš čas?

Plán 2019-2020

2019 - 2020 - SOČ

SOČ - proč a jak na to?
Naučíš se psát odbornou práci podle stanovených norem. Tato zkušenost ti usnadní studium na vysoké škole. Bakalářská práce se stane pro tebe zábavou. Pomůže ti u přijímací zkoušky na vysokou školu.
Jak na to? O nic nejde. Nic neztratíš, jenom získáš. Vyber si téma, které by tě bavilo a dej mi vědět. Práce by měla být hotová do vánočních prázdnin. Školní kolo se uskuteční v únoru nebo březnu 2020. Prihláška pro aktuální 42 ročník SOČ bude otevřena začátkem ledna.
Vyber si něco, co tě zajímá a baví. Pokud vlastní téma nemáš, obrať se na své učitele nebo se pokus kontaktovat garanty (nějaké pracoviště ve tvém okolí). Z nabídky témat na www.soc.cz jsem vybral ty, se kterými jsem schopen pomoci.

13.02.2020 - Den otevřených dveří

DOD
13.února od 8:00 hodin bude opět naše škola otevřena veřejnosti. Máme příležitost ukázat naši dovednost. Prostor pro prezentaci našeho klubu bude na chodbě ve třetím patře. Své práce přineste raději v předstihu, abychom stihli vše pečlivě připravit.

Registrace vystavovatelů

2019 - 2020 - StreTech 2020

ČVUT
České vysoké učení technické v Praze pořádá již tradiční - setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 , StreTech 2019. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru, nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku.  K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2018 nejsou tradičně nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Odkaz na stránky Stre Tech
Registrace

Maker Faire
Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

červen 2020 - Geiselwind

Zábavný park
Po celoroční poctivé práci by měla následovat odměna. Navrhuji, pokud bude zájem, navštívit zábavný park v nedalekém Geiselwindu. Kromě zábavy si můžeme na vlastní kůži vyzkoušet stav beztíže, padat volným pádem, pohybovat se se zrychlením deformujícím úsměv, čelit odstředivé síle a nebo, vychutnat si lahodnou chuť bavorských párečků. Více ...


Povedlo se

Litvínov 2019

Studentská vědecká konference
21. 11. 2019 se naši žáci zúčastnili studentské vědecké konference (SVK) 2019 v Unipetrolu Litvínov. V rámci Unipetrolu bylo zřízeno výzkumně vzdělávací centrum - UniCRE, které spolupracuje s různými vysokými školami jako například VŠCHT, ČVUT atd. V rámci SVK prezentovali naši badatelé svůj výzkum. P. Klouček (2.D) prezentoval výrobu grafenu, na níž spolupracuje s M. Garajem (2.D). R. Kvasňovský(2.D) představil porotě svůj zájem o genetickou daktyloskopii. M. Stingl (5.A) svým studiem přípravy rakety zaujal porotu natolik, že získal zvláštní cenu unipetrolu. Více ...

DOD 9/2019

Den otevřených dveří
Poděkování patří všem studentům, kteří pomohli s prezentací našeho klubu. Další příležitost budeme mít v únoru na DOD a v červnu na ČVUT (Stre Tech 2020). Tak s chutí do práce.

Školní rok 2018/2019

Co se podařilo?
Zvládli jsme základy tvorby projektové dokumentace, rýsovat na počítači, tisknout vlastní výtvory na 3D tiskárnách, komunikovat s řídící jednotkou, naprogramovat semafor a servomotor. Vladan předvedl vlastního robota sledujícího čáru, Matěj transformátor jiskřící podle hudby, hodiny z rotujícího cedéčka, Jakub s Aničkou model poháněný energií z vodíku, lineární motor, Adam se Štefanem stroj na výrobu cukrové vaty, Honza s Ondrou hydraulickou ruku s modelem Archimédova šroubu a ostatní spoustu zajímavých výrobků, pomůcek a nápadů. Podařilo se nám prezentovat naší snahu na dni otevřených dveří, reprezentovali jsme školu na ČVUT - Stre Tech 2019.
Pod vedením Marušky jsme se vydali na exkurzi do firmy Witte Automotive v nedalekém Nejdku.