Podpora

Konzultace - škola, internet, telefon
Seminář AF - laboratoř fyziky C206 nebo PU2-IVT
Kroužek BK - laboratoř fyziky C206 nebo PU2-IVT
Každé pondělí od 14:30 do 16:00 hodin

Plán 2020-2021

2020 - 2021 - SOČ

SOČ - proč a jak na to?
Naučíš se psát odbornou práci podle stanovených norem. Tato zkušenost ti usnadní studium na vysoké škole. Bakalářská práce se stane pro tebe zábavou. Pomůže ti u přijímací zkoušky na vysokou školu.
Jak na to? O nic nejde. Nic neztratíš, jenom získáš. Vyber si téma, které by tě bavilo a dej mi vědět. Práce by měla být hotová do vánočních prázdnin.

V souvislosti s epidemiologickými preventivními opatřeními ve školství nevyhlásilo MŠMT prozatím soutěže celostátního charakteru pro školní rok 2020/2021. NPI ČR, který zajišťuje ústřední kola 12 soutěží MŠMT, je připraven v případě potřeby realizovat většinu soutěží distančně.

Vyber si něco, co tě zajímá a baví. Pokud vlastní téma nemáš, obrať se na své učitele nebo se pokus kontaktovat garanty (nějaké pracoviště ve tvém okolí).

18.02.2021 - Den otevřených dveří

DOD
18.února od 8:00 hodin bude opět naše škola otevřena veřejnosti. Máme příležitost ukázat naši dovednost. Prostor pro prezentaci našeho klubu bude upřesněn. Své práce přineste raději v předstihu, abychom stihli vše pečlivě připravit.


StreTech

ČVUT
České vysoké učení technické v Praze pořádá již tradiční - setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika, StreTech. Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru, nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku.  K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech  nejsou tradičně nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Odkaz na stránky Stre Tech

Maker Faire
Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

červen 2021 - Geiselwind

Zábavný park
Po celoroční poctivé práci by měla následovat odměna. Navrhuji, pokud bude zájem, navštívit zábavný park v nedalekém Geiselwindu. Kromě zábavy si můžeme na vlastní kůži vyzkoušet stav beztíže, padat volným pádem, pohybovat se se zrychlením deformujícím úsměv, čelit odstředivé síle a nebo, vychutnat si lahodnou chuť bavorských párečků. Více ...


Povedlo se

DOD 13.02.2020

Den otevřených dveří
Po dlouhém usilovném snažení se nám konečně podařilo alespoň částečně vybavit učebnu pomůckami potřebnými pro naši práci. Máme z větší části vybavenou mini dílnu, sehnali jsme vyřazené počítače, které jsou díky studentům semináře aplikované fyziky opravené a přeinstalované. V brzké době očekáváme zásilku elektronických součástek. Zbývá nám pouze sehnat základní materiál potřebný pro výrobu našich modelů a stanovit nový termín kroužku na 2. pololetí.
Přestože činnost badatelského klubu je prozatím v plenkách, podařilo se nám připravit na den otevřených dveří poměrně slušnou prezentaci našeho snažení.

Litvínov 2019

Studentská vědecká konference
21. 11. 2019 se naši žáci zúčastnili studentské vědecké konference (SVK) 2019 v Unipetrolu Litvínov. V rámci Unipetrolu bylo zřízeno výzkumně vzdělávací centrum - UniCRE, které spolupracuje s různými vysokými školami jako například VŠCHT, ČVUT atd. V rámci SVK prezentovali naši badatelé svůj výzkum. P. Klouček (2.D) prezentoval výrobu grafenu, na níž spolupracuje s M. Garajem (2.D). R. Kvasňovský(2.D) představil porotě svůj zájem o genetickou daktyloskopii. M. Stingl (5.A) svým studiem přípravy rakety zaujal porotu natolik, že získal zvláštní cenu unipetrolu. Více ...

DOD 9/2019

Den otevřených dveří
Poděkování patří všem studentům, kteří pomohli s prezentací našeho klubu. Další příležitost budeme mít v únoru na DOD a v červnu na ČVUT (Stre Tech 2020). Tak s chutí do práce.

Školní rok 2018/2019

Co se podařilo?
Zvládli jsme základy tvorby projektové dokumentace, rýsovat na počítači, tisknout vlastní výtvory na 3D tiskárnách, komunikovat s řídící jednotkou, naprogramovat semafor a servomotor. Vladan předvedl vlastního robota sledujícího čáru, Matěj transformátor jiskřící podle hudby, hodiny z rotujícího cedéčka, Jakub s Aničkou model poháněný energií z vodíku, lineární motor, Adam se Štefanem stroj na výrobu cukrové vaty, Honza s Ondrou hydraulickou ruku s modelem Archimédova šroubu a ostatní spoustu zajímavých výrobků, pomůcek a nápadů. Podařilo se nám prezentovat naší snahu na dni otevřených dveří, reprezentovali jsme školu na ČVUT - Stre Tech 2019.
Pod vedením Marušky jsme se vydali na exkurzi do firmy Witte Automotive v nedalekém Nejdku.